Barkod & Etiket Yazıcı Modelleri ve Fiyatları (2022)

için 266 sonuç bulundu.

Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

 • Zebra
 • Argox
 • Xprinter
 • Epson
 • ÜCRETSİZ KARGO Xprinter XP-Q600 USB - Ethernet Termal Fiş Yazıcı

  (22)

  1.149,00 TL SEPETTE

  +

 • REKLAM ÜCRETSİZ KARGO Hyper Pos 80 mm Adisyon Makbuz Termal Fiş Yazıcı

  (124)

  2.020,00 TL SEPETTE

  +

 • ÜCRETSİZ KARGO Zjiang ZJ-5890K Makbuz ve Adisyon Yazıcı

  (520)

  459,90 TL

  +

 • ÜCRETSİZ KARGO Perkon PR-Q801 Termal Adisyon Fiş Yazıcı Usb + Seri + Ethernet 80 MM Fiş Yazıcı

  (0)

  1.092,71 TL SEPETTE

  +

 • ÜCRETSİZ KARGO Hitmax HT80 Barkod Etiket Yazıcı

  (18)

  1.987,65 TL SEPETTE

  (Video) Ürün İncelemesi | Zebra ZD220D - ZD220 Direkt Termal Etiket ve Barkod Yazıcı | Özellikleri ve Fiyatı

  +

 • ÜCRETSİZ KARGO Hitmax HT-1400 Termal Barkod Etiket Yazıcı

  (63)

  2.436,77 TL SEPETTE

  +

 • ÜCRETSİZ KARGO Perkon PR-Q911 USB-Ethernet 260 MM/S Termal Fiş Yazıcı

  (2)

  1.113,54 TL SEPETTE

  +

 • ÜCRETSİZ KARGO Goojprt JP-80H 80 MM Termal Adisyon Makbuz ve Fiş Yazıcı

  (11)

  1.199,90 TL SEPETTE

  +

 • ÜCRETSİZ KARGO Xprinter XP-470B Termal Barkod Yazıcı

  (15)

  1.808,90 TL SEPETTE

  +

 • REKLAM ÜCRETSİZ KARGO Xprinter XP-Q810S Termal Barkod Yazıcı

  (0)

  1.299,00 TL SEPETTE

  +

 • REKLAM ÜCRETSİZ KARGO Tsc TTP-244CE Termal Barkod Yazıcı

  (16)

  3.460,06 TL SEPETTE

  +

 • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

  (Video) Barkod Etiketi - www.degabasim.com/barkod-etiketi/
 • ÜCRETSİZ KARGO Xprinter XP-DT325B Termal Barkod Yazıcı

  (10)

  1.649,00 TL SEPETTE

  +

 • ÜCRETSİZ KARGO Toshiba B-EV4T Barkod Yazıcı

  (3)

  4.861,62 TL SEPETTE

  +

 • ÜCRETSİZ KARGO Sunlux RP8030 Termal Fiş Yazcı

  (1)

  (Video) Zebra ZD220t Barkod Yazıcı (Fiyat & Teknik Özellikleri) - ZD220 D ve T Modelleri İncelemesi (2020)

  1.158,83 TL SEPETTE

  +

 • ÜCRETSİZ KARGO Hitmax HT-1400-XS USB - Seri - Ethernet Termal Barkod Yazıcı

  (0)

  2.799,63 TL SEPETTE

  +

 • ÜCRETSİZ KARGO HPRT TP806 Termal Fiş Yazıcı

  (0)

  1.564,00 TL SEPETTE

  +

 • ÜCRETSİZ KARGO Xprinter XP-Q900 Termal Fiş Yazıcı 203 Dpi U/R/E Siyah

  (14)

  1.214,71 TL SEPETTE

  +

 • ÜCRETSİZ KARGO Godex EZ120 Termal Etiket Yazıcı

  (4)

  3.669,96 TL SEPETTE

  +

 • ÜCRETSİZ KARGO Brother P-Touch PT-E550WVP El Tipi Etiket Yazıcı

  (2)

  6.185,90 TL SEPETTE

  +

 • ÜCRETSİZ KARGO Xprinter XP-58IIL Termal Fiş Yazıcı

  (8)

  577,18 TL SEPETTE

  +

 • REKLAM ÜCRETSİZ KARGO Xprinter XP-Q900 Termal Fiş Yazıcı 203 Dpi U/R/E Siyah

  (14)

  1.399,00 TL SEPETTE

  +

  (Video) Epson CW-C6000 Serisi Renkli Barkod Yazıcı (Yeni Nesil Renkli Etiket Yazıcılar) C6000Ae & C6000Pe
 • ÜCRETSİZ KARGO Tsc TE210 Termal Transfer Barkod Yazıcı

  (8)

  4.158,40 TL SEPETTE

  +

 • ÜCRETSİZ KARGO Argox CP-2140EX Termal Barkod Yazıcı

  (0)

  4.673,60 TL SEPETTE

  +

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Sizin için geliştirmelere devam ediyoruz, keyifli alışverişler.

Barkod ve Etiket Yazıcı

Günlük hayatta sıklıkla karşımıza çıkan barkod ve etiketler gittikçe yeni kullanım alanlarında görülmeye başlanıyor. Özellikle depolama, alışveriş ve seyahat alanlarında çok sık bir şekilde kullanılmaktadır. Depolama alanında aranan ürünün daha kolay bulunabilmesi ve düzen sağlanması için kullanılırken alışveriş sektöründe müşteriler için ürün etiketleme işlemi olarak kullanılır. Kategorilendirme, lojistik, bilet işlemleri ve perakende satış için oldukça önemli olan barkod yazıcı makinesi; hızlı forma sahip etiketler üzerine bilgi aktarılması için kullanılır. Ürünün kullanılması için bir veri kaynağına bağlı olması gerekir. Ancak bu sistem sanıldığı kadar karmaşık değildir. Bir veri kaynağına ya da bilgisayara bağlanarak kullanıldığında kısa sürede çok fazla ürüne etiketleme yapabilirsiniz. Modern zamanın hızlı ve tempolu sürecine adapte olabilmek hiç her sektörün çalışma hızının artması gerekir. Üretim, satış ve depolama sektörleri de hız kazanmak için etiket yazıcı çeşitlerini kullanır. Bunun yanı sıra farklı sektörlerde ihtiyaç duyulan cihaz tasarımları değişiklik gösterir. Sektörler için özel olarak dizayn edilen ve geliştirilen bu cihazlar hızlı çalışma ve uzun ömürlü olma özelliklerine sahiptir. Bunun yanı sıra seri üretim gibi tempolu ve yoğun çalışma sürelerine sahip sektörlerde endüstriyel modeller tercih edilir. Endüstriyel modeller sayesinde daha hızlı ve seri çalışma imkânı bulunur. Bunun aksine ev, ofis ve perakende yerlerde daha küçük boyutlara sahip olan masaüstü ürünler tercih edilir. Teknik özelliklere ve sahip olduğu avantajlara göre değişiklik gösteren modeller fiyatlarına göre de değişiklik gösterir. Bütçenize uygun olan barkod yazıcı fiyatları değerlendirmesi yaparken cihazın sahip olduğu özellikleri ve avantajları göz önünde bulundururken aynı zamanda kendi avantajlarınızı da değerlendirmeye almalısınız. İhtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmazsanız artan özellik seviyelerine kapılıp bütçenizi aşan ürünlere yönelebilirsiniz. Bunu önlemek için sektörünüzü ve çalışma koşullarınıza uygun modelleri incelemelisiniz. Bunun yanı sıra eğer küçük bir işletmeye sahipseniz büyük depo ve üretim tesislerinde kullanılan endüstriyel cihazlara ihtiyacınız yok demektir. Bunların yerine masaüstü kullanımına uygun olan cihazları tercih edebilirsiniz. Hem ihtiyacınız karşılanır hem de bütçenizi korumuş olursunuz. Çalıştığınız sektöre uygun olan cihazı satın alma sürecine girdiğinizde değerlendirme yaparken kullanıcı yorumlarını da dikkate almalısınız. Kullanıcı yorumlarından çıkaracağınız sonuçlar sayesinde daha sağlıklı alışverişler yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra yazıcı, tarayıcı ve aksesuarları sayfamızı ziyaret ederek etiket yazıcı fiyatları incelemesi yaparak satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Barkod & Etiket Yazıcı Modelleri ve Fiyatları (36)

Etiket Yazıcı Makinesi Modelleri, Çeşitleri ve Fiyatları

Etiketlemek istediğiniz ürün için özel olarak üretilen etiketleri basan bu makinalar kullanılacağı amaca yönelik olarak farklı özellikte ve çeşitte olabilir. Yapacağınız işleme uygun baskı kalitesinde cihaz seçerken aynı zamanda üretim hızına da dikkat etmeniz gerekir. Bunun yanı sıra basılan barkodun ya da sıra numarasının kalıcı olması oldukça önemlidir. Defalarca, günlerce hatta aylarca barkodun okunması gerebilir. Böyle uzun süreli durumlar için baskı kalitesinin kalitesi oldukça önemlidir. Baskı kalitesine bağlı olarak kalıcılık süresinin ömrü uzar. Bu da işleriniz daha kolay bir şekilde halledilmesini sağlar. Etiket yazıcı makinesi tek bir modelden ibaret değildir. Termal, lazer ve mürekkep baskılı modeller başta olmak üzere birden fazla çeşidi vardır. Birbirine göre farklı avantaj ve dezavantaja sahip olan bu barkod yazıcı makinesi çeşitleri arasından en kolay kullanıma sahip olan termal yazıcıdır. Termal yazıcını bir diğer avantajı ise daha seri üretim yapabilmesidir. Bunun yanı sıra baskıları da oldukça kalitelidir. Aynı zamanda maliyet bakımından da oldukça uygun fiyatlı olması bu türün çok fazla tercih edilmesinin sebebidir. Ayrıca termal transfer baskı tekniğiyle çalışan cihazlar genellikle bilet basımı gibi özel ve kaliteli basımlarda kullanılır. Tüm bu avantajlarına ek olarak cihazın bakımı da oldukça kolay olduğu için müşteriler tarafından sıklıkla satın alınır. Diğer yandan renkli barkod yazıcı sayesinde kısa sürede oldukça fazla sayıda baskı yapılabilir. Hızlı ve seri üretim yapabilmesi büyük depolarda ve üretim sistemlerinde büyük avantaj sağlar. Oldukça fazla iş olduğu için böyle büyük kurumlarda iş süresini kısaltmak amacıyla hızı son derece yüksek olan cihazlar kullanılır. Perakende gibi daha küçük yerlerde ise masaüstü modeller ya da cihazları tercih edilir. İş büyüklüğüne bağlı olarak farklı boyutlardaki cihazların sağladığı avantajlar değişiklik gösterebilir. Bu yüzden alışverişinizi gerçekleştirmeden önce iş ve gereksinim tanımlarını net bir şekilde yapmalısınız. Ardından model incelemeleri yaparken barkod yazıcı tavsiye yazılarını da okumalısınız. Kullanıcıların öneri ve tavsiyelerini içeren bu yazılar ürünü satın almadan önce meraklarınızı giderir ve bilgi seviyenizi arttırırsınız. Kafanıza takılan sorulara cevap bulabileceğiniz bu yazılar daha verimli ve sağlıklı bir alışveriş yapmanızı da sağlar. Bu yüzden alışveriş sürecinde dikkat etmeniz gereken adımları ve önerileri takip ederek sonucundan memnun kalacağınız bir alışveriş gerçekleştirebilirsiniz. Sayfamızdan Zebra barkod ve etiket yazıcı modellerine bakabilirsiniz.

Barkod & Etiket Yazıcı Modelleri ve Fiyatları (37)

Hayatın Her Alanında Kullanılan Yapışkanlı Etiket Yazıcı

Genellikle depolama ve satış sektörlerinde ihtiyaç duyulan bu cihazlar aslında günlük hayatta ve ofiste de ihtiyaç duyulan araçlardır. Örneğin; çalışma odanızda ya da masanızda kapaklı kutulara yerleştirdiğiniz ürünlerin karışmasından rahatsız oluyorsanız etiketleme yaparak çalışma alanınızı daha kullanışlı bir hale getirebilirsiniz. Kapalı kutuları açmadan da üzerinde yazılı olan etiket sayesinde içinde ne olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu işlem pratik olduğu kadar size zaman tasarrufu da sağlar. Geniş bir kullanım alanı olan yapışkanlı etiket yazıcı cihazları günlük kullanım dışında profesyonel üretim süreçlerinde de kullanılır. Ancak profesyonellerin kullandığı makinalar ile günlük ev tipi makinalar arasında boyut ve çalışma hızı farkı vardır. Üretim depolarında ve satış noktalarında kullanılan cihazlar ev tipi modellerine göre oldukça büyüktür ve daha hızlı çalışır. Aynı zamanda baskı kalitesi de alışveriş sırasında değerlendirilmesi gereken bir kriterdir. Bu yüzden baskı kalitesini göz önünde bulundurarak seçiminizi yapmalısınız. Diğer yandan bakım konusu da önemli konulardan birisidir. Ancak renkli etiket yazıcı cihazların bakımından endişelenmenize hiç gerek yoktur. Çünkü oldukça kolay ve az maliyetli bir bakım sistemine sahiptirler. Klasik ribonlu etiket yazıcı modelleri bir veri kaynağına bağlı olarak çalışır. Bunun aksine mobil barkoda yazıcılar etiketleme işlemi sırasında herhangi bir cihaza bağlı olmaksızın çalışabilir. Bağımsız bir çalışma sergilediğinden dolayı daha hızlı işlem yaparsınız. Ve dolayısıyla zamandan da tasarruf sağlamış olursunuz. Araştırmalarınız sonucunda satın aldığınız ürünün kullanımına dair de bilgiye sahip olmanız gerekir. En önemli püf noktalardan birisi yazıcının düz bir zeminde kullanılması gerektiğidir. Kaliteli ve sağlıklı sonuçlar elde etmek için yazıcıyı düz bir zeminde çalıştırmalısınız. Bunun yanı sıra rulo etiket yazıcı cihazının çalışması için bir güç kaynağına bağlı olması gerekir. Enerji alabileceği bir güç kaynağı olmaksızın ürünü çalıştıramazsınız. Ayrıca olası elektrik kesilmelerinden olumsuz etkilenmemek için elektrik hattının topraklanması gerekir. Kullanımla ilgili püf noktaların yanı sıra saklama alanıyla ilgili de püf noktalar vardır. Bunlar arasından en önemlisi cihazın aşırı sıcak, nemli ya da tozlu ortamlarda bulunmaması gerektiğidir. Aynı zamanda cihazın yanında, altında ya da üstünde; içinde sıvı bulunan kaplar bulundurmak oldukça tehlikelidir.

Barkod & Etiket Yazıcı Modelleri ve Fiyatları (38)

Barkod ve Etiket Yazıcı ile Süreçleri Hızlandırın

Kategorilendirme, biletlendirme, lojistik ya da toptan ve perakende satış işlemlerini gerçekleştirmek için işlerinizi büyük oranda kolaylaştıracak olan el tipi etiket yazıcı çeşitleri bulunmaktadır. İster profesyonel anlamda yoğun kullanımlar için olan klasik modelleri isterseniz de el tipi ürünleri tercih edebilirsiniz. Hâlihazırda bulunan şablonlar üzerine dilediğiniz türden ürünle ilgili bilgi ve ayrıntıları yazdırabilirsiniz. Tercih edeceğini barkod yazıcının size sağlayacağı pek çok avantaj ve kolaylık vardır. İlk olarak bağlanmış olduğu veri sağlayıcısıyla uyumlu olarak oldukça kısa bir süre içerisinde pek çok etiket basılabilir. Bu tip cihazlar sevkiyat gerçekleştirmeden önce kartonlara yapıştırılacak etiketler için oldukça uygundur. EAN ve UPC formunda düzenlenecek olan ürünlerin paketlenmesi esnasında rahatlıkla kullanılabilir. Farklı piyasa koşulları için farklı tasarımlarla düzenlenen modeller arasından seçimler yapabilirsiniz. Örneğin; mini etiket yazıcı faaliyet göstermekte olduğunuz sektörde işlerinizi oldukça kolaylaştırabilir. Küçük ebatlarda olması hem taşıma ve depolama hem de kullanım açısından size büyük avantajlar sağlayabilir. Örneğin seri basım özelliğine sahip, uzun ömürlü ve hızlı çalışan modeller daha çok üretim tesislerinde ve büyük depolarda kullanılır. Büyük ebatlara sahip hızlı ürünlerin yanı sıra masa üzerinde kullanılabilecek modeller de bulunabilir. Ofis ve ortamları için ya da perakende satışlar için tercih edilebilecek olan masaüstü modeller en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Modeller arasındaki farklılıklar genel olarak avantajlar ve teknik özellikler üzerinden çıkıyor. Oldukça basit ve pratik olan barkod yazıcı kurulumu ise tercihiniz her ne olursa olsun sizi zorlamayacak niteliktedir. Satın aldıktan sonra talimatlara uygun olarak kısa bir süre içerisinde kurulumu yapabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Mürekkep baskılı, lazerli ya da termal özellikli pek çok ürüne farklı markaların güvencesiyle sahip olabilirsiniz. Özellikle son teknolojik yaklaşımlarla üretilen termal barkod yazıcılar doğru ve serim basım tekniği, kullanım ve kurulum kolaylığı, ekonomik oluşları ve pratikliği açısından öne çıkıyor. En çok tercih edilen modeller arasında yer alan termaller bilet yazdırma, makbuz çıkartma, etiket bilekliği ve etiket için oldukça pratik çözümler sunmaktadır. Ekonomik ve oldukça kolay bir sistemle çalışan bu tip ürünler genel olarak daha az bakım ihtiyacı duyarlar. Çeşitli termal yazıcı çeşitlerine çeşitli markaların güvencesiyle sahip olabilirsiniz.

Barkod & Etiket Yazıcı Modelleri ve Fiyatları (39)

İşinize Uygun Barkod ve Etiket Yazıcı Çeşitleri

Siz de yaptığınız baskıların kalitesini yukarılara taşımak, ekonomik ve hızlı bir çalışma prensibi edinmek için farklı yaklaşımlarla üretilmiş modeller arasından seçimler yapabilirsiniz. Örneğin genel olarak şeffaf görünümlü etiketler kullanıyorsanız şeffaf etiket yazıcı çeşitlerini incelemelisiniz. Seçimlerinizi yaparken ihtiyaçlarınız ve göz önünde bulundurmalı, genel olarak ihtiyaç duyduğunuz etiket türlerini belirlemelisiniz. Diğer yandan kullanım sıklığınız, günlük etiket kapasiteniz, ihtiyaç duyduğunuz hız gibi pek çok faktörü değerlendirerek değerlendirmelerde bulunabilirsiniz. Satın alacağınız ürünün farklı genişlik ve uzunluktaki etiketlere baskılar yapabilmesi de sizin için önemli olabilir. Eğer birbirinden farklı özelliklere sahip ürünleriniz varsa ve her biri için farklı etiketler kullanıyorsanız, bu konuda işlemlerinizi aksatmayacak bir model seçmelisiniz. Öte yandan anlık kullanımlarınız için barkod yazıcı el terminali de işlemlerinizi gerçekleştirmek için ideal olabilir. Depo içerisinde denetimlerinizi yaparken ya da işiniz gereği müşterilerinizi gezerken bu tip bir el terminalini kullanmak işlemleri oldukça hızlandıracaktır. Taşınabilir ve hafif olması size pek çok açıdan kullanım avantajı sunacaktır. İyi ekran çözünürlüğü, fonksiyonel tuşları ve sabitleyici kolu ile kullanıcıların kullanırken memnun olduğu bu modellere de farklı markalar bünyesinde ulaşabilirsiniz. Kimi modeller sadece siyah beyaz olarak etiketler basarken kimi modeller ise renkli basımlar da yapabilmektedir. Bu bakımdan renkli barkod yazıcı fiyatları markanın sunduğu modele ve kaliteye göre değişkenlik gösterebilir. Yüksek çözünürlüklü baskı sunan ve kaliteli mürekkeplere sahip modeller arasında seçim yaparak uzun süreli bir kullanım imkânı yakalayabilirsiniz. Ergonomik tasarımları ve fonksiyonel özellikleri ile öne çıkan barkod yazıcıların bazı modellerinde bluetooth, HDMI, seri port ve LPT gibi bağlantı seçenekleri de bulunabilir. Bu tip ürünleri farklı cihazlarınızla entegre ederek anında baskılar yapabilir ve işlemlerinizi daha pratik hale getirebilirsiniz. Örneğin satın alacağınız barkod makinesi eğer HDMI ya da LPT gibi bir ek bağlantı seçeneğine sahipse ister depolama süreçlerinde isterseniz de satış süreçlerinizde işlemlerinizi daha kısa hale getirebilirsiniz. Diğer yandan eğer cihazınız küçük ebatlarda ve portatif özellikte ise ergonomik bir kullanım da sağlayabilirsiniz. İster mobil tipte olsun ister endüstriyel tipte olsun barkod yazdırmak için tercih edeceğiniz modellerle yüksek kaliteli baskılar alabilirsiniz. Özellikle mobil tipteki ürünler bilgisayara gibi harici bir cihaza bağlanmadan işlemleri gerçekleştirebilir. Birbirinden avantajlı barkod yazıcı çeşitleri arasından seçimler yapmak için sayfamızı inceleyebilir ve siparişlerinizi verebilirsiniz.

Barkod & Etiket Yazıcı Modelleri ve Fiyatları (40)

Endüstriyel Kullanımlarınız İçin Uygun Barkod ve Etiket Yazıcı Çeşitleri

İhtiyaçlarınıza ve bütçenize göre satın alacağınız etiket yazıcılar sunulan teknik özelliklere, basım niteliğine, fonksiyonuna, modeline ve markasına göre değişkenlik gösterebilir. Büro ve ofis gibi işyerleri için uygun olan ve direk olarak termal çıktı verebilen termal fiş yazıcı modelleri ile işlemlerinize büyük bir hız katabilirsiniz. Çoklu ve seri baskı gibi özelliklere sahip, programlanmaya uygun, yüksek çıktı alabilen ve genel olarak endüstriyel sektörlerde kullanılan pek çok cihaz bulunmakla birlikte fiyat bakımından da geniş bir aralığa sahiptir. Bu bakımdan değerlendirildiğinde seçeceğiniz ürüne karar verirken kullanım sıklığınız ve aradığınız baskı kalitesini dikkate almalısınız. Standartlarınıza ve iş yapma süreçlerinize uygun olan ürün çeşitliliğini belirledikten sonra bütçenize uygun olarak seçimler yapabilirsiniz. Örneğin; satın alacağınız şerit etiket yazıcı ile uzun şeritlerin tamamına baskılar yapabilirsiniz. Sarmal halinde bulunan şerit şeklindeki etiketlere seri ve hızlı bir biçimde baskılarınızı oluşturarak ürünlerinizi etiketleyebilir ve depolama süreçlerinizi daha aktif bir biçimde yönetebilirsiniz. Günlük ve haftalık baskı kapasitesi, taşınabilir ya da sabit olması, hangi sektörde kullanmaya uygun olduğu ve fiyatı gibi pek çok faktörü bir arada değerlendirerek ürün seçiminde bulunabilirsiniz. Özellikle ulaşım, turnuva, maç, festival ve konser gibi insan akışının fazla olduğu sektörlerde kullanılacaksa çeşitli markaların sunduğu kaliteli ve ergonomik cihazlar arasından rahatça bir cihaz bulabilirsiniz. Hızınıza ve insan akışına yetişebilecek kalite ve özellikteki fiş yazıcı ile hizmet kalitenizi ileriye taşıyabilir ve iş yapma süreçlerinizi daha verimli hale getirebilirsiniz. Örneğin; bileklik bandı gibi materyaller üzerine baskılar gerçekleştirebilen yazıcı , özel etkinlikler ve spesifik işlemler için oldukça uygun bir seçim olabilir. Diğer yandan bakıldığında mobil tipteki baskı cihazları ise her ne kadar termal tipteki ürünlerle büyük oranda benzerlikler taşısa da pek çok açıdan avantajlar sunarlar. Taşınabilir olması, harici kablolara gerek duymaması ve bluetooth gibi bağlantı seçeneklerine sahip olmasıyla öne çıkan mobil ürünleri de çeşitli operasyonel süreçlerinizde rahatça kullanabilirsiniz. Sektörünüze bağlı olarak metal etiket yazıcı gibi ürünleri de bulabilmek mümkün. Metal gibi yüzeylere kısa sürede kaliteli baskılar yapabilmek adına bu tip ürünleri tercih edebilirsiniz. Marka logoları, amblemler ve çeşitli yazılar için fonksiyonel olan bu cihazları da işlemleriniz için tercih edebilirsiniz.

(Video) TSC TTP-2410 MT Endüstriyel Etiket ve Barkod Yazıcı Tanıtım Videomuz

Barkod & Etiket Yazıcıların Avantajları:

 • Barkod yazıcıların çalışma prensibi yakarak olduğundan baskıda dağılma en aza indirilir. Bu sayede yüksek baskı kalitesi elde edilir.
 • Normal yazıcılarda baskı alamayacağınız özel etiketlere bu yazıcılarla baskı yapabilme imkanına sahip olursunuz.
 • Barkod yazdırma desteği diğer yazıcılarla kıyaslandığında daha az maliyetli ve kolaydır.

Bunlara Dikkat Edin!

 • Yazıcınızı kurarken sağlam ve düz bir zemin üzerine kurun.
 • Yazıcınızın bağlantı kablolarını çıkartırken ya da takarken yazıcınızı mutlaka kapatın.
 • Yazıcınızı tozdan, nemden ve yüksek ısıdan mutlaka koruyun.
 • Yazıcınızın termal kafa temizliğini yaparken yazıcınızın kapalı olmasına dikkat edin ve yazıcıya kesinlikle sert bir cisimle müdahale etmeyin.

FAQs

En iyi barkod yazıcı hangisi? ›

EN İYİ ENDÜSTRİYEL BARKOD YAZICI

Endüstriyel barkod yazıcılarda en iyi etiket sticker yazıcıyı belirleyen etkenlerin başında çözünürlük ve kafa genişliği geliyor. Fakat 203 dpi çözünürlükte fazlaca kullanılan barkod yazıcımız Argox IX4-240 etiket yazıcısıdır.

Barkod yazıcı alırken nelere dikkat edilmeli? ›

Baskı çözünürlüğü. Barkodlar taranmak ve okunmak için netlik gerektirir. Barkod sembolojisi, farklı genişlikteki bir seri çubuktan oluşur. Termal barkod etiket yazıcısı alırken, özel uygulamalar için inç başına 203 nokta (dpi), 300 dpi veya hatta 600 dpi aralığındaki baskı çözünürlüğünü göz önünde bulundurmalısınız.

Barkod yazıcı nasıl çalışır? ›

Barkod yazıcılar, direkt termal baskı ve termal transfer baskı yöntemiyle çalışır. Direkt termal baskı yönteminde, toner ve mürekkep olmadan doğrudan baskı kafasında yer alan kimyasal malzemeler ile ısı uygulanır. Termal transfer baskı yönteminde ise mürekkep kullanılır.

Termal yazıcı etiket yazar mı? ›

- Termal Yazıcılar; Isıyı etikete değil ribona uygulayarak yazdırma işlemi yapan yazıcılardır.

Barkod yazıcı ne kadar? ›

Barkod Yazıcı Sıkça Sorulan Sorular

%16 indirimle Zebra GK420D Barkod Yazıcı 4.655 TL'ye, %5 indirimle Xprinter Q900 Barkod Yazıcı 1.075 TL'ye, %5 indirimle NETUM Goojprt Jp-58 58mm Usb Termal Makbuz Ve Adisyon Yazıcı 311 TL'ye, %9 indirimle Xprinter XP-T833L Barkod Yazıcı 1.005 TL'ye sahip olabilirsiniz.

Barkod oluşturma nasıl yapılır? ›

Barkodların ilk üç rakamı “EAN Tarafından Verilmiş Ülke Numarası”dır. Sonra gelen 4 rakam “Numaralama Teşkilatı Tarafından Verilmiş İşletme Numarasıdır.” Sonra gelen 5 rakam ise “İşletme Tarafından Verilmiş Mamul Numarası”dır. Son rakam ise “Kontrol Sayısı”dır.

Kartuş mu mürekkep mi? ›

Toner ve kartuş arasındaki fark dediğimiz zaman; toner, mürekkebi toz halinde baskıya hazırlar, kartuş ise mürekkebi ısıtarak püskürtme yöntemiyle yazıcıdan aldığı sinyallere göre baskıyı gerçekleştirir. Toner kullanan yazıcılar hem renkli baskı hem de siyah beyaz baskı yapabilme özelliğine sahiptir.

Lazer yazıcı mı nokta vuruşlu mu? ›

Ofislerde sıklıkla kullanılan lazer ve mürekkep püskürtmeli yazıcılar genellikle standart belgeleri bastırmak için kullanılmaktadır. Fakat nokta vuruşlu yazıcıların kullanım amacı ve tasarımı bu cihazlara göre daha farklıdır. Lazer yazıcıların çalışması için tonerler kullanılmaktadır.

Yazıcı kalitesi nasıl anlaşılır? ›

Çözünürlük; yazıcının ürettiği imajları oluşturulması sırasında kullanılan yapı taşlarının sayısını ifade eder. Çözünürlük (DPI) Inç başına noktacık sayısıyla ölçülür. Çözünürlük ne kadar büyükse baskı kalitesi o kadar iyi anlamına gelir.

Etiketleme makinesi ne işe yarar? ›

Etiketleme makineleri belirli ölçülerdeki etiketleri kare, silindirik ve yuvarlak yapıdaki cam şişe, pet şişe, kavanoz, teneke ve benzeri cisimlerin üzerine etiket yapıştırmak için üretilen makine çeşitleridir.

Etiket Ayarı Nasıl Yapılır? ›

Etiket Kağıdı Ayarları
 1. [Kağıt Kaynağı] sekmesinde kağıt türü olarak etiket kağıdını ayarlayın.
 2. [Etiket Kağıdı Ayrıntıları] öğesini tıklatın.
 3. Yazdırma stilini ayarlayın → [Tamam] düğmesini tıklatın.
 4. [Kağıt Kaynağı] sekmesini görüntüleyin.
 5. [Seç] alanından bir ayar seçin.
 6. [Kağıt Seçimi] alanında [Sayfa Ekle] öğesini seçin.

Barkod yazıcı neden yazmaz? ›

Yazdırma termal kafası yıpranmış olabilir. Yazıcı termal baskı kafaları etiket ve ribon ile zamanla sürtünme nedeniyle aşınabilir veya bozulabilir. Bu durumda yazıcınızın termal kafasını değiştirmeniz gerekebilir. Barkod yazıcınızın çıktı bölümünde yer alan merdane temizlenmelidir veya değiştirilmelidir.

Ribbon yazıcı nedir? ›

Ribon; Barkod yazıcılar ile kullanılan baskı alınması istenilen yüzeye termal transfer yöntemi ile baskı almak için kullanılan şerit filmlere verilen addır. Şerit şeklindeki bu filmlerin bir yüzeylerinde özelliğine göre değişen reçine ve balmumu bulunur.

Termal barkod yazıcı nasıl çalışır? ›

Ribonun malzemesi, bir yüzünde yüzeye emdirilmiş balmumu ve reçineli mürekkep bulunan ince polyester filmdir. Balmumu ve reçine karışımı oranları, kullanılacak etikete göre değişir. Yazıcı kafası, ısı yayarak ribon üzerindeki mürekkepli malzemeyi eritir. Eriyen malzeme etiketin yüzeyine transfer olur.

Barkod sistemi nedir ve ne işe yarar? ›

Barkod sistemi, bir ürün üzerinde yer alan barkodun okutulduğu zaman barkodda yer alan bilgilerin hızlı bir şekilde bilgisayara aktarılmasını sağlamaktadır. Barkodun üzerinde yer alan çizgilerin her biri bir koda sahip olduğundan dolayı barkod sistemi bunu kolay bir şekilde algılayabilmektedir.

Barkod izni nereden alınır? ›

Barkod almak isteyen üreticiler, ithalatçılar, dağıtıcılar ve ihracatçılar öncelikle Milli Mal Numaralama Merkezine üye olmalıdır. Buraya üye olan firmalar EAN-UCC numarası verilmektedir. Verilen numara sadece o firmaya ait olmaktadır. Başka bir firma tarafından kullanılması mümkün değildir.

Barkod sistemi kurmak için neler gerekli? ›

Barkod sistemlerinde kullanılan temel ekipmanlar;
 1. Barkod Sistemi Yazılımı
 2. Barkod yazıcı, fiş/pos yazıcı veya elektronik terazi.
 3. Barkod okuyucu veya el terminali.

Trendyol barkod zorunlu mu? ›

Trendyol'da Satılan Ürünler İçin Barkod Zorunlu Mudur? Evet, Trendyol'da ürün satışı yapabilmek için ürün ekleme formuna barkod bilgisi girilmesi zorunludur. Sisteme gireceğiniz barkod bilgisi her ürün için tekil olmalıdır. Eğer ürünün farklı varyantları var ise bu ürünlerin de barkodları olmalıdır.

En ekonomik yazıcı hangisi? ›

En ucuz yazıcı tavsiyeleri:

HP 4120 Deskjet Plus. Pantum P2500 Mono Lazer Yazıcı Canon Pixma G2411 Çok Fonksiyonlu Yazıcı Epson EcoTank L3150 Wifi Çok Fonksiyonlu Yazıcı

Yazıcı ömrü ne kadardır? ›

Lazer yazıcılarla karşılaştırıldığında, inkjet yazıcıların kısmen daha düşük bir fiyatı vardır, çünkü - inkjet yazıcıların kullanım ömrü 3 yıl, lazer yazıcıların ömrü en az 5 yıl ve bunların hepsi kullanım sıklığına bağlıdır. Bir yazıcı için alışveriş yaparken en önemli faktör kartuş ve muadil toner fiyatıdır.

Eve hangi yazıcı alınır? ›

En İyi 10 Yazıcı Önerisi
 1. HP DeskJet Plus 4120 All-in-One Wi-Fi Yazıcı ...
 2. Canon Pixma E414 Inkjet Çok Fonksiyonlu Renkli Yazıcı ...
 3. 3. HP Neverstop MFP 1200N Çok Fonksiyonlu Lazer Yazıcı ...
 4. HP LaserJet M211D 9YF82A Mono Lazer Yazıcı ...
 5. Hp Ink Tank Wireless 419 Fotokopi + Tarayıcı + Wi-Fi Mürekkep Püskürtmeli Tanklı Yazıcı
16 Aug 2022

Toner mi lazer mi? ›

4-Mürekkep püskürtmeli yazıcılar satın almak için daha ekonomiktir, ancak mürekkep maliyetli olabilir. Lazer yazıcılar genellikle daha büyük bir yatırım yapmak gerekir, ancak toner kartuşlarının daha az değiştirilmesi gerekir ve baskı hızı açısından lazer yazıcılar daha iyidir.

Yazıcı seçimi nasıl olmalı? ›

Yazıcı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?
 1. Ucuz Almak Çoğunlukla Pahalıdır. ...
 2. Kullanmayacağınız Özelliklerine İkna Olmayın. ...
 3. Mürekkep Püskürtmeli ve Lazer Yazıcı Arasında Seçim Yapmak. ...
 4. Zaman Kazanmak İçin Baskı Hızına Dikkat Edin. ...
 5. Çift Taraflı Yazdırma Özelliği.
27 Apr 2022

Tonersiz yazıcı ne demek? ›

Hollanda'daki Delft Teknoloji Üniversitesi'nden bir grup öğrenci, kelimenin gerçek anlamında bir lazer yazıcı geliştirmeyi başardı. Bu teknoloji herhangi bir mürekkep kartuşuna veya tonere gerek duymuyor. Yazıcı özel bir lazer ışını ile kağıdı yakarak karbon noktaları oluşturma tekniği ile çalışıyor.

Toner biterse ne olur? ›

Baskı adedi fazlaysa ve tonerin doluluk oranı %40'ın altındaysa baskı sırasında bitme ihtimali yüksektir. Baskıların silik çıkması, tonerin bittiği anlamına gelir. Bazen toner bittiği halde baskı devam edebilir. Baskılarda siyah lekeler varsa atık tozu kullanılıyor demektir.

Tanklı yazıcı mı lazer yazıcı mı? ›

Lazer de hızlı tabi renkli isteyenler için ama maliyeti çok fazla. Düzenli ve çok çıktı alanlar için tanklı mürekkepli tavsiye ederim. Yok çok çıktı almam, arada bir yazdırırım, renklide maliyet sorun değil hızdan vazgeçmem diyenler lazer alabilirler.

Her ürünün barkodu aynı mı? ›

EAN biçimindeki barkodlar, standart GTIN-12 basamaklı UPC kodunun önünde “0” ile sonuçlanan 13 basamak içerir. Ancak her iki barkod da aynıdır.

Barkod rengi ne olmalı? ›

Barkod 'un okunabilmesi için barkoddaki koyu çubuklar ile zemin rengi arasında yeterli kontrast sağlanmış olmalıdır. Genel olarak açık renklerin (kırmızı ve turuncu gibi sıcak renkler de dahil olmak üzere) zeminde olması, çubukların ise koyu renklerden (siyah, lacivert, koyu yeşil gibi) seçilmesi uygun olur.

Barkod ile neler yapılır? ›

Standart ve ticari kullanımların yanı sıra barkod, hastanelerde yapılan tahlil ve tetkik sonuç bilgilerinin elektronik sistemde hızlı bir şekilde bulunmasını sağlar. Barkod, değişik kalınlıktaki dik çizgi ve boşluklardan oluşan bir simgedir. Dünya genelinde en yaygın kurulan barkod türleri ise EAN-13 ve QR Code'dur.

Etiket makinesi kaç para? ›

Etiket Makinesi Sıkça Sorulan Sorular

%5 indirimle NiiMbot D11 Etiket Makinesi Kablosuz Taşınabilir Termal Bluetooth - USB Şarjlı Beyaz 752 TL'ye, %6 indirimle Dymo LetraTag Taşınır Etiketleme Makinesi 690 TL'ye, %16 indirimle Brother PT-H110 Etiketleme Makinesi 854 TL'ye sahip olabilirsiniz.

LetraTag ne demek? ›

Letratag; Dymo'nun en çok satan modelidir. Ülkemizde kullanım alanı oldukça geniştir; elektrik panoları, kuru temizleme, küçük ve orta düzeyde ki etiketleme işleriniz için en ideal etiket makinesidir. Plastik, kağıt ve ütüye dayanıklı etiket çeşitleriyle bir çok sektöre cevap vermektedir.

Kablo etiketleme nasıl yapılır? ›

Kablo Markalama işleminde, etiketler kabloya geçirilir, üzerine bastırılarak veya yapıştırılarak takılır veya kablo bağıyla bağlanır. İletkenlerin etiketlenmesi için, sizlerin taleplerinize göre beyaz, kırmızı, mavi, menekşe, turuncu, sarı renklerinden herhangi biriyle etiketlenebilir.

Etiket nasıl yazdırılır? ›

Etiket oluşturma ve yazdırma
 1. Postalar > Etiketler'e gidin.
 2. Seçenekler'i seçin ve kullanmak üzere bir etiket satıcısı ile ürün seçin. ...
 3. Adres kutusuna adresi veya diğer bilgileri yazın (yalnızca metin). ...
 4. Biçimlendirmeyi değiştirmek için metni seçin, sağ tıklayın ve Yazı Tipi veya Paragraf ile değişiklikler yapın.

Ribon neden kopar? ›

Ribon neden kopar, Barkod yazıcınızın içerisinde ribonun takıldığı makaraların uçlarında tırnaklı bir çevirme ayarı vardır bu ayar bozulmuş olabilir. Birde kullandığınız etiket baskısı etiketinizin tamamına baskı alıyor ise ribonu yarım cm daha geniş seçmeniz gerekebililir.

Ribbon out ne demek? ›

Ribbon Out Hatası Çözümü, Barkod yazıcılarda kullanıcıların karşılaştığı ribbon out hatası sebepleri. Barkod Yazıcınıza taktığınız ribonun doğru merdaneden geçirilmiş olması gerekmektedir. Ribon eğer yanlış merdaneden geçirilmiş ise barkod yazıcınızın sensörü ribonu algılamayacaktır ve ribbon out hatası verecektir.

BPS ayarı nedir? ›

Bits per second (kısaltması; Bps), iletişim jargonunda, saniyede bir bit anlamına gelen birimdir. Bir saniyede, belirtilen kanalından geçen verinin miktarının bit olarak gösteriminde kullanılır. İki bağlantı noktası arasında verinin ne kadar hızlı gönderileceğini ifade eder.

Yazıcı neden kaydırma yapar? ›

kaydırarak yazıyorsa, yazıcı içindeki kafaları sağa sola götüren ince bir şerit-film vardır. bu film yağlandığında bu şekilde kaydırarak yazar. bu filmin ön ve arkasını elinizle hafifçe silip yağını bu şekilde alırsanız düzelecektir. (Fazla bastırmayın yerinden çıkabilir ve yerine zor takılır.)

Wax resin nedir? ›

Wax ribonlar, termal yazıcılar için en popüler termal transfer ribon çeşididir. Balmumu bazlı mürekkepler hemen hemen her tür yüzeye iyi yapışma özelliğine sahiptir ve barkodları ve diğer etiket türlerini yazdırmak için uygundur.

Termal yazıcı ne işe yarar? ›

Termal baskı teknolojisi, özellikle fotoğraf yazıcılarında kullanılan bir sistemdir. Bu özelliğe sahip yazıcılara tıpkı diğer yazıcılarda olduğu gibi fotoğraf makinesinden, bilgisayardan veya yazıcınız destekliyorsa doğrudan bellek kartları yardımıyla fotoğraf aktarabilirsiniz.

Direkt termal baskı nedir? ›

Direkt termal nedir? Direct termal yazdırma yöntemi, termal bir baskı kafası medya üzerinden geçtiğinde kararan ısıya duyarlı medyayı kullanır; böylece yazdırma işlemi gerçekleşir. Direkt termal yazıcılarda mürekkep, toner veya şerit yoktur; bu yüzden diğerine kıyasla bu yöntem daha “basit” olarak değerlendirilir.

Argox barkod yazıcı nedir? ›

Argox X-2000V Barkod Yazıcı

Yüksek baskı çözünürlüğüne ve baskı genişliğine sahip endüstriyel barkod yazıcılardır. Direk termal ve termal transfer baskı özelliği ve USB bağlantı noktaları ile tüketicilere oldukça kolaylık sağlamaktadır.

Termal barkod yazıcı nedir? ›

Barkod yazıcılar, termal baskı yönteminde yakıcı baskı kafası altından geçen malzemeye sıcaklık uygulayarak yazdırmayı sağlar. Endüstriyel ortamlara göre dizayn edildikleri için dayanıklıdırlar. Kullanılan malzemeye göre 2 farklı termal baskı yöntemi bulunmaktadır.

Mürekkepli yazıcı nedir? ›

Mürekkep püskürtmeli yazıcılar, bilgisayarlardan aldıkları veri sinyaline göre elektronik uçlarla mürekkep püskürterek metin ya da grafik baskısı verebilen yazıcılardır. Baskıda kullanılan mürekkep, cihaza takılan kartuşlardan gelir. Üç temel renkte kartuş sayesinde bu yazıcılardan renkli baskı alınabilir.

Yazıcı seçimi nasıl olmalı? ›

Yazıcı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?
 1. Ucuz Almak Çoğunlukla Pahalıdır. ...
 2. Kullanmayacağınız Özelliklerine İkna Olmayın. ...
 3. Mürekkep Püskürtmeli ve Lazer Yazıcı Arasında Seçim Yapmak. ...
 4. Zaman Kazanmak İçin Baskı Hızına Dikkat Edin. ...
 5. Çift Taraflı Yazdırma Özelliği.
27 Apr 2022

Termal barkod yazıcı nedir? ›

Barkod yazıcılar, termal baskı yönteminde yakıcı baskı kafası altından geçen malzemeye sıcaklık uygulayarak yazdırmayı sağlar. Endüstriyel ortamlara göre dizayn edildikleri için dayanıklıdırlar. Kullanılan malzemeye göre 2 farklı termal baskı yöntemi bulunmaktadır.

Barkod yazıcı ribon ne işe yarar? ›

Ribon; Barkod yazıcılar ile kullanılan baskı alınması istenilen yüzeye termal transfer yöntemi ile baskı almak için kullanılan şerit filmlere verilen addır. Şerit şeklindeki bu filmlerin bir yüzeylerinde özelliğine göre değişen reçine ve balmumu bulunur.

Renkli Ribon ne işe yarar? ›

Ribon, barkod yazıcı kullanarak etiketlerin üzerine baskı alınmasını sağlayan ve bu baskı alma işlemini termal transfer yöntemi ile gerçekleştiren bir sarf malzemedir.

Yazıcıda en iyi marka hangisi? ›

En İyi 10 Yazıcı Önerisi
 1. HP DeskJet Plus 4120 All-in-One Wi-Fi Yazıcı ...
 2. Canon Pixma E414 Inkjet Çok Fonksiyonlu Renkli Yazıcı ...
 3. 3. HP Neverstop MFP 1200N Çok Fonksiyonlu Lazer Yazıcı ...
 4. HP LaserJet M211D 9YF82A Mono Lazer Yazıcı ...
 5. Hp Ink Tank Wireless 419 Fotokopi + Tarayıcı + Wi-Fi Mürekkep Püskürtmeli Tanklı Yazıcı
16 Aug 2022

En ekonomik yazıcı hangisi? ›

En ucuz yazıcı tavsiyeleri:
 • HP 4120 Deskjet Plus.
 • Pantum P2500 Mono Lazer Yazıcı
 • Canon Pixma G2411 Çok Fonksiyonlu Yazıcı
 • Epson EcoTank L3150 Wifi Çok Fonksiyonlu Yazıcı
 • HP Lazer 135w Tek Renkli Çok Fonksiyonlu MFD Wi-Fi Lazer Yazıcı
 • Epson L3156 Tanklı Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı
11 Aug 2021

En iyi yazıcı hangisi? ›

En İyi Yazıcı Listesi
SıraModelneoldu Puanı
1HP Deskjet 272110/9.3
2Canon Pıxma E41410/9.9
3Zebra Gk420D10/9.9
4HP W1a80a10/9.9
6 more rows

Argox barkod yazıcı nedir? ›

Argox X-2000V Barkod Yazıcı

Yüksek baskı çözünürlüğüne ve baskı genişliğine sahip endüstriyel barkod yazıcılardır. Direk termal ve termal transfer baskı özelliği ve USB bağlantı noktaları ile tüketicilere oldukça kolaylık sağlamaktadır.

Termal yazıcı neden yazmaz? ›

Yazdırma termal kafası yıpranmış olabilir. Yazıcı termal baskı kafaları etiket ve ribon ile zamanla sürtünme nedeniyle aşınabilir veya bozulabilir. Bu durumda yazıcınızın termal kafasını değiştirmeniz gerekebilir. Barkod yazıcınızın çıktı bölümünde yer alan merdane temizlenmelidir veya değiştirilmelidir.

Ribon neden kopar? ›

Ribon neden kopar, Barkod yazıcınızın içerisinde ribonun takıldığı makaraların uçlarında tırnaklı bir çevirme ayarı vardır bu ayar bozulmuş olabilir. Birde kullandığınız etiket baskısı etiketinizin tamamına baskı alıyor ise ribonu yarım cm daha geniş seçmeniz gerekebililir.

Ribbon etiket nedir? ›

Ribon, barkod yazıcı kullanarak etiketlerin üzerine baskı alınmasını sağlayan ve bu baskı alma işlemini termal transfer yöntemi ile gerçekleştiren bir sarf malzemedir. Mürekkep koruyucu tabaka arasında ortada film tabakası bulunmaktadır.

Wax ribon ne demek? ›

Wax ribon, esasen balmumu bazlı bileşenlerle yapılmış mürekkeple kaplanmış bir ribondur. Wax ribonlar, termal yazıcılar için en popüler termal transfer ribon çeşididir. Balmumu bazlı mürekkepler hemen hemen her tür yüzeye iyi yapışma özelliğine sahiptir ve barkodları ve diğer etiket türlerini yazdırmak için uygundur.

Termal baskı ne demek? ›

Direkt termal nedir? Direct termal yazdırma yöntemi, termal bir baskı kafası medya üzerinden geçtiğinde kararan ısıya duyarlı medyayı kullanır; böylece yazdırma işlemi gerçekleşir. Direkt termal yazıcılarda mürekkep, toner veya şerit yoktur; bu yüzden diğerine kıyasla bu yöntem daha “basit” olarak değerlendirilir.

Termal Transfer Ribbon Nedir? ›

Termal Transfer Ribonlar Rulo halindeki şerit filmlerdir. Ribon Termal Transfer baskı yönteminde kullanılmaktadır. Termal transfer ribon üç katmandan oluşur. Ribonun orta kısmında film tabakası, bu tabakanın bir tarafında ısıyla sıvılaşan mürekkep, diğer tarafında da koruyucu tabaka bulunur.

Resin Ribbon Nedir? ›

Resin Ribon: Sentetik ana maddeli etiketler için kullanılan resin ribon, bu malzemeler arasında fiyatı daha yüksek olan türdür. Oldukça dayanıklı olan resin, konfeksiyonlardaki baskılarda sık sık tercih edilir. İçeriğinde fazlasıyla karbon bulunan bu türün reçine oranı da yüksek oranlardadır.

Videos

1. Digi SM-100 Barkod dizaynı sağa kaydırma
(metehan senturk)
2. Argox ix6-250 barkod yazıcı testi şeffaf etiket baskı örneği
(Ferit Çınar)
3. ZEBRA ZT230 Barkod Yazıcı // Kutu Açılışı // En Detaylı İnceleme Videosu // En iyi fiyatla Desnet'te
(Desnet Yazılım)
4. BarkoPOS Raf etiketi ve Barkod yazdırma tazga prn 90w Barkod yazici
(Barkomatik Stok ve Satış sistemleri A.Ş)
5. hitmax ht1400 etiket yazıcı barkod yazıcı
(TOPTANTEK)
6. Barkod Yazıcıda Termal Etiket Baskısı
(Dega Basım Etiket Sanayi)

Top Articles

Latest Posts

Article information

Author: Nathanial Hackett

Last Updated: 01/05/2023

Views: 5980

Rating: 4.1 / 5 (72 voted)

Reviews: 95% of readers found this page helpful

Author information

Name: Nathanial Hackett

Birthday: 1997-10-09

Address: Apt. 935 264 Abshire Canyon, South Nerissachester, NM 01800

Phone: +9752624861224

Job: Forward Technology Assistant

Hobby: Listening to music, Shopping, Vacation, Baton twirling, Flower arranging, Blacksmithing, Do it yourself

Introduction: My name is Nathanial Hackett, I am a lovely, curious, smiling, lively, thoughtful, courageous, lively person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.